Promosyon ve Reklam

Reklam ve Promosyon Ürünlerin Önemi

21. yüzyılın en önemli adımlarından biri kesinlikle sosyal medya platformlarının hayatımıza hızlı bir giriş yapmasıdır. Sosyal medya üzerinden artık uzakta olan arkadaşlarınız ile görüntülü konuşma, fotoğraf veya metin şeklinde düşüncelerinizi paylaşma gibi bir imkanınız bulunmaktadır. Bu kadar önemli işlevleri yerine getiren bir mecra neden promosyon ürün dağıtım ağı olarak kullanılmasın? Son yıllarda özelikle kozmetik sektörünün başlıca reklam mecrası olarak Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya platformları karşımıza çıkmaktadır. Akıllı telefonlar üzerinden dahi bu platformlara bağlanarak firmanız hakkında bilgi alınması mümkün hale gelmiştir.

Pazarlamasını yapmış olduğunuz promosyon ürünleri türü ne olursa olsun seçmiş olduğunuz sosyal medya platformunu profesyonel şekilde kullanırsanız tanıtım alanında çok büyük bir adım atabilirsiniz. Örneğin Promosyon ajanda mı dağıtmak istiyorsanız firmanıza ait olan sosyal medya sayfasında hoş bir çekiliş düzenleyin. Karmaşık şartlardan kesinlikle uzak durun. Birden fazla kuralı olan çekilişler katılımcıları oldukça sıkmaktadır. Hangi temel kurallara uyum sağlayarak bu promosyon ajanda fırsatını yakalayabileceklerini potansiyel müşterilerinize net şekilde açıklayın. Daha sonrasında firmanıza gelecek olan ilginin yoğunluğunu seyredin.

Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler Nelerdir?

Reklam adımlarınızın ve müşterilerin ilgisini çekmek için ilerlediğiniz yolda en çok dikkat edilmesi gereken nokta devamlılıktır. Bir defa uyguladıktan sonra kesilen ve arkası gelmeyen reklamların kişiler üzerinde bir etkisi olmayacağı da bilinmelidir. Fakat burada devamlılık ile kast edilen kişilere bıkıncaya kadar markanızın dayatmasını yapmak tabi ki değildir. Bıktırıcı olmadan minik promosyon imkanları ile belki hatırlatıcı birkaç mesaj ile de firmanızı daha bilinir ve göz önünde bir hale getirebilirsiniz.

Promosyon Ürünleri Fiyatları

İhtiyaca yönelik ürünler; besin öğeleri, kırtasiye malzemeleri, kıyafet ve türevleri şeklinde sıralanıp gitmektedir. Bu listeyi sizin firmanız hangi alan ile alakalı ise o yöne çekerek genişletebilirsiniz. Promosyon ajanda seçen kişilerin özellikle düzenden yana olan müşteri adaylarını kalbinden vuracağı bilinmektedir. Son yıllarda günlük ve haftalık olan aktiviteleri planlamak en yaygın adımlardandır. Siz de promosyon olarak bir not defteri ya da hoş bir ajanda göndererek akılda kalan güzel bir dokunuşta bulunabilirsiniz.